Haber

Bolu’da 9 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar davasında sanığa hapis cezası

Komşuları M.Ö. tarafından cinsel istismara uğrayan K.Ç. (75), 2017 yılında BOLU’nun Mengen ilçesine bağlı Gökçesu beldesinde 9 yaşındayken hayatını kaybetti. Olaydan 6 yıl sonra isimli kız, yaşadıklarını okuldaki rehber öğretmenine anlattı. Öğretmenin durumu bildirdiği ve ailenin şikayetçi olduğu M.Ö., tutuklu yargılandığı davada ‘çocuğa cinsel istismar’ suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 2017 yılında Gökçesu ilçesinde meydana geldi. Olay sırasında 9 yaşında olan KC. komşuları M.Ö. tarafından cinsel istismara uğradı. Olayın şoku ve kaygısı nedeniyle yıllarca başına gelenleri kimseye anlatamayan K.Ç., haziran ayında okulda sınıfta ağladı. Rehber öğretmeninin neden ağladığını sorduğu K.Ç., yıllar önce yaşadığı cinsel istismarı anlattı. Rehber öğretmen durumu okul yönetimine, polise ve aileye bildirdi. Aile şikayetçi olurken, 1 çocuğu ve 2 torunu olan M.Ö. gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.Ö., 6 Haziran’da tutuklanarak cezaevine gönderildi. BC hakkında ‘çocuğa cinsel istismar’ suçundan dava açıldı.

Suçlamaları reddeden M.Ö., Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen karar duruşmasında, “Kız komşumun kızı. Kesinlikle kolundan tutmadım, zorla ve cinsel yolla eve getirmedim” dedi. Ona kötü davranın. Eşim öldüğü için şimdiden üzgünüm. Ben böyle bir şey yapmazdım.” “İmkansız. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum” dedi.

Sanığın cezalandırılmasını istediğini belirten KC, “Bu çirkin olayı sakladım. Hep korkuyla yaşadım. Kimseye bir şey söylememem için beni korkuttu. 6 yıl sonra derste olayı hatırladım ve ağlamaya başladım. Durumu öğretmenime anlattım. Sanıktan şikayetçi oldum ve cezalandırılmasını talep ettim.” “İstiyorum” dedi.

Mahkeme M.Ö.’nün cezalandırılmasına karar verdi. “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası.

haber-geyve.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu