Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Mayıs Türkiye’nin bayramı olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ı etnik kökeni, mezhebi, dünya görüşü ne olursa olsun tüm Türkiye’nin kazanacağını belirterek, “İnşallah 14 Mayıs hepimizin bayramı, iftihar günü, Türk demokrasisinin bayramı olur. .” terimini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tarihimizin en önemli seçimi olan 14 Mayıs’tan Allah’ın izniyle galip çıkacağız. Bu seçimleri kim kazanacak? 85 milyon gencinden yaşlısına her birey. , kadınlar ve erkekler kazanacaktır.” sözlerini kullandı.

Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi ile 81 ilin kazanacağını belirten Erdoğan, “Türkler, Kürtler, Araplar, Sünniler, Aleviler ile birlikte toplumumuzun tüm kesimleri ve Türkiye’nin her rengi kazanacaktır. Farklı inanç mensupları kazanacaktır. , Hristiyanlar, Yahudiler ve Süryaniler dahil tüm vatandaşlarımız kazanacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın yanı sıra CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve diğer partilere gönül veren vatandaşların kazanacağını kaydeden Erdoğan, Türk milletiyle birlikte Asya ve Afrika’da yüz milyonların kazanacağını ifade etti. “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” çağrısına kulak veren kazanacak. Erdoğan, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Kızıl bayrağımızı görünce huzur bulan, iman eden hemşehrilerimiz kazanacaktır. Türkiye’nin tüm dünyada ve ülkemizde başarılı olması için dua edenler kazanacaktır. Yani hangi etnik kökene, hangi mezhebe sahip olursa olsunlar.” Dünya görüşü de, bütün Türkiye de kazanacak, yurdumuzdaki kardeşlerimiz de kazanacak. 14 Mayıs hepimizin bayramı, gurur günü, Türk demokrasisinin bayramı olacak, bu konuda kimse karamsar olmasın, kimse üzülmesin. Ama hiç kimse ülkemizin aydınlık ve müreffeh geleceğine olan inancını kaybetmesin.Siyasi düşmanlığa dönüşmesine izin vermeyelim.Bunlar içindeki birliğimize, beraberliğimize, bin yıllık kardeşliğimize sahip çıkalım. muhabbetimizi kuvvetlendirelim, küskünlükleri bırakıp başka bir kalbe girelim. Allah’ın izniyle gerisi gelir. Rabbim kardeşliğimizi daim kılsın.”

seyitgazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu