Haber

Demir Kubbe hava savunma sistemine ait füze hedefini ıskalayarak İsrail’e düştü

İsrailAbluka ve yoğun bombardıman altındaki Gazze Şeridi’nden misilleme olarak gönderilen füzeleri imha etmeye çalışan İsrail Demir Kubbe hava savunma sistemine ait füze, bir İsrail yerleşimini vurdu.

ENGELLENEN GAZZE’DEN MİSİLLEME GELDİ

İsrail ordusunun vurduğu Gazze’deki direniş, misilleme saldırılarını sürdürüyor. Abluka altındaki şehirden fırlatılan füzeler İsrail şehirlerini tehdit ederken, Demir Kubbe hava savunma sistemi de Hamas’ın roketlerini imha etmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.

DEMİR KUBBE FÜZESİ İSRAİL TOPRAKLARINA DÜŞTÜ

Gece boyunca Gazze’den atılan çok sayıda roketi imha etmeye çalışan Demir Kubbe hava savunma sistemine ait füze, İsrail yerleşimine düştü. Sosyal medyada yayılan görüntülerde füzenin düştüğü bölgede patlamalar görüldü.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine yanıt vermek” gerekçesiyle kapsamlı bir saldırı başlatırken. -Aksa”nın ardından İsrail ordusu da ağır hava koşulları nedeniyle Gazze Şeridi’ne saldırdı. bombardımanı başlattı. İsrail, Gazze’den gerçekleştirilen saldırılarda 315’i asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

GAZZE’DE CAN KAYBI 10 BİNE YAKLAŞTI

İsrail’e göre Gazze Şeridi’nde 31 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda öldürülen asker sayısı 30’a yükselirken, Kassam Tugayları’nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da bir İsrail askeri hayatını kaybetti. Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre İsrail’in saldırılarında 4 bin 800’ü çocuk, 2 bin 550’si kadın olmak üzere 9 bin 770 Filistinli öldürüldü, en az 24 bin kişi de yaralandı. İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler Batı Şeria ve Kudüs’te 151 Filistinliyi öldürdü.

İSRAİL ORDUSU HASTANELERİ HEDEF ALDI

İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi, Nasr Çocuk Hastanesi, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastaneleri ile Filistin Kızılayı’na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerini vurdu. tahliye etmek zorunda kaldı. Baskınlarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

LÜBNAN UCU DA AKTİF

Lübnan’da İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 60 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu