Haber

Gazze hükümeti İsrail saldırıları sonucu ölen ve yaralananların sayısını açıklayamıyor

Gazze hükümeti, haftalardır İsrail’in yoğun baskınlarına maruz kalan bölgede ilgili yetkililerin güncel ölü ve yaralı sayısını açıklayamadığını belirtti.

İsrail’in saldırılarının başladığı 7 Ekim’den bu yana hükümetin Gazze’deki medya ofisi tarafından açıklanan günlük ölü ve yaralı sayıları ile yıkıma ilişkin diğer bilgiler dün ve bugün güncellenemedi.

Medya ofisinin Facebook sayfasından yapılan yazılı açıklamada, bölgede her gün yüzlerce kişinin öldüğü ve yaralandığı, istatistik birimlerinin en son ve kesin bilgileri toplayamadığı belirtildi.

Ölü ve yaralı sayısına ilişkin son bilginin verilemediği basın açıklamasında, daha çok İsrail’in hastanelere yönelik saldırılarına odaklanıldı.

Açıklamada, Gazze’ye yönelik baskınların başlamasından bu yana hastaneler ve sağlık çalışanlarının İsrail’in hedefi haline geldiği kaydedilirken, 25 hastane ve 56 sağlık merkezinin hizmet dışı kaldığı ve Gazze’nin 2,3 milyon nüfusunun sağlık hizmetlerinden mahrum kaldığı vurgulandı. Hizmetler.

İsrail’in Al-Ehl Baptist, Kudüs, Endonezya, Türk-Filistin Dostluk, Rantisi ve Nasr Çocuk hastanelerine baskın düzenlediği ve hastaları zorla götürdüğü belirtildi.

Açıklamada, Şifa Hastanesi’nin İsrail askerleri tarafından işgal edildiği, birkaç gün içinde 48 böbrek hastası, prematüre bebek ve yoğun bakım hastasının hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki iletişim hizmetlerini (sabit, hücresel ve internet) keserek hastane ve sivillerin yaşadığı evlere karşı işlediği savaş suçlarını örtbas etmek istediği, Refah Sınır Kapısı’nın da bu amaçla kullanıldığı belirtildi. hastanelere ve yardım merkezlerine girmek için tıbbi malzeme ve diğer yardımlar. Sonunda açılması için bir davet yapıldı.

ardesenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu