Haber

Marmaris Marina’da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden 33 Milyon 656 Bin TL’lik Marmaris Yat Limanı yatırımı tüm hızıyla devam ediyor. Kısa süre içerisinde modern alt ve üst yapısı ile marina misafirlerini ağırlayacaktır.

Marmaris Marina’da altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve limana yeni bir çehre kazandıracak proje ile limanda zemin kaplama, içme suyu, elektrik, yangın bordürleri, yenileme ve oturma üniteleri yapılıyor. Galeri sınır kazısının yüzde 100’ü tamamlanırken, galeri inşaatının yüzde 97’si tamamlandı. Galeri hattı beton kapak imalatları ve yüzey sökümleri devam ediyor.

Marina Sitesi Doğal Taş Olacak

Marmaris Marina’da altyapı yapılırken bozulan ve eskiyen zemin kaplamaları bozulan kısımlar ile değiştirilerek 12 bin metrekarelik alanda doğal taş (granit, bazalt, diyabaz) üretimi yapılacak.

Marmaris Marina çalışmalarında galeriden geçişe uygun yangın suyu bordür ve bu hattı besleyen yangın tankı ve pompa dairesi yeni galeride yapılıyor. Limandaki kaidenin bozulması, yoğun trafik yükü, yanlış imalat vb. galeride çağına uygun, can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacak cinsten elektrik kablolarının döşenmesine devam edilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

dernekpazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu